בשעה טובה הבן חוגג יום הולדת 13 והגיע הזמן להפיק את האירוע המשמעותי והגדול – בר המצווה. במדריך זה נציג את כל הפרטים החשובים ביותר לקראת ארגון חגיגות בר המצווה.

הפקת בר מצווה: כך תפיקו אירוע בלתי נשכח

אירוע בר המצווה הפך בשנים האחרונות לאחד האירועים המשמעותיים ביותר, וזאת לאור שילוב של שלב העלייה לתורה לבין הפקה חגיגית באולם ביחד עם בני המשפחה והחברים. למעשה, אם בעבר הסתפקנו באירוע קטן יחסית, כיום רבים מעוניינים לשלב בין המימד הרוחני (קרי העלייה לתורה) לבין הפקה של אירוע בסדר גודל משמעותי, בהשתתפות בני המשפחה והחברים. בכדי שתוכלו להפיק אירוע בלתי נשכח, השלב הראשון הוא ההכנות – כפי שנסביר כעת.

שלב ראשון: תיאום עם רב ורכישה של ערכת תפילין

ראשית כל, חשוב ליצור קשר עם הרב בקהילה לצורך לימוד הפרשה של העלייה לתורה. המלצות אודות רבנים ניתן לקבל דרך בני משפחה אשר עברו את התהליך או דרך קבוצות ייעודיות בפייסבוק, כך שתוכלו להגיע להחלטה נכונה בעבור הנער הנרגש. נוסף לכך, נדרש לבצע רכישה של ערכת תפילין אותה ניתן לרכוש דרך חברות מקצועיות, ולשדרג את הערכה עם תפירה אישית של ראשי התיבות של הנער. מדובר במתנה מקסימה אך גם מרשימה במיוחד, ועל כן אם אתם רוצים להשקיע – בהחלט מומלץ לספק לנער מתנה רוחנית ודתית מהמעלה הראשונה בדמות ערכת תפילין.

שלב שני: בחינת מסגרת התקציב ותיאום ציפיות

למרות שמדובר באירוע מרגש בעבור כל בני המשפחה, כוכב האירוע הוא ללא ספק נער בר המצווה. בכדי שתוכלו להפיק בעבורו אירוע משמעותי, ובעל ערך, מומלץ לכנס ישיבה משפחתית ולשאול אותו לגבי הרצונות שלו. האם הוא מעוניין באירוע אינטימי או שמא אירוע גדול יותר? כמה חברים הוא מעוניין להזמין? לאחר תיאום הציפיות, יש לבחון היטב את מסגרת התקציב שלכם ובהתאם לכך להחליט על אופי האירוע, המיקום וכן האטרקציות. בשנים האחרונות אחת האטרקציות המרכזיות של בר המצוות נוגע לטיול של יום שלם בעיר ירושלים: שילוב של עלייה לתורה בכותל ולאחר מכן חגיגה במסעדה או באולם. למעשה, השמיים כאן הם הגבול ולכן באמצעות יצירת קשר עם חברת הפקות מקצועית תוכלו בהחלט להפיק אירוע משמעותי ובלתי נשכח.

שלב שלישי: יצירת קשר עם חברת הפקות

בכדי שתוכלו להקל על עצמכם בכל הקשור להתעסקות עם ספקים, מומלץ ליצור קשר עם חברת הפקה מקצועית אשר תלווה אתכם לכל אורך התהליך, לצורך הפקת בר מצווה מיוחדת אשר תואמת בדיוק את מסגרת התקציב.  נוסף לכך, צילום בר מצווה הוא חשוב – הן לאור המזכרת והן לאור הצילומים אשר מלווים למשך שנים רבות. הקפידו לבחור בחברת צילום מובילה ומקצועית, לה המלצות בתחום. שיהיה במזל!