כחלק מסיקרת החידושים ההלכתיים בכל תחומי החיים היום נעסוק בצורך במוצרי חשמל מהדרין.

שאנו באים לקנות מכשירי חשמל אנו מעוניינים בטוב ביותר. מוצר שיחזיק הרבה שנים ויהיה עמיד לתקלות ובעיות.

האם יש צורך מצד ההלכה ועבודת השם בקניית מוצרי חשמל מסויימים?

מסתבר שכן, מוצרי חשמל רבים מגיעים עם בעיות הלכתיות גדולות כמו הדלקת חשמל בשבת, טבילת כלים, חיישנים כל מיני מרכיבים בתוך המוצר שכל כך משמש אותנו שיכול להיות לנו לאבן רועץ ולשיבוש בדרך העולה בית אל.

אתן לכן דוגמא.

אדם מגיע לחנות מכשירי חשמל וקונה קומקום, במידה והוא רוכש את הקומקום מבעל בית יהודי ולמכשיר יש אישור רבני שהוא הוטבל – הדבר יאפשר לכם לא להגיע למקווה הכלים ולהתמודד עם פירוק המרכיבים הבעייתים ולפעמים להרס המכשיר שכן חייבים להטביל אותו ואם הוא לא יובש כראוי והוא הופעל – יתכן קצר חשמלי שיהרוס את המכשיר. במידה ועושים את פעולת הטבילה לבד מומלץ לחכות כמה ימים ולהשים את המכשיר בשמש לפחות יומיים.

תנור בשבת

כמו כן יש בעיה עם תנורים למי שמתיר פתיחת תנור בשבת שכן יש תנורים שנפתחים ונמצא בהם אנלמנט שמרגיש בפתיחה ואז נדלק אור בתנור. חשוב לדעת שלדעת מרבית הפוסקים אסור לגעת בתנור אפיה בשבת וכל שכן לפתוח אותו לכן תשאלו פוסק או תלמדו הלכה.

מקררים ומזגנים

ישנה בעיה קשה מאוד במקררים חדשניים וגם כן במזגנים חדישים שעובדים באופן של אינוורטר ולמרבית הפוסקים הדבר בעייתי מאוד – מכיוון שלא כמו במקררים ישנים ומזגנים ישנים – במזגנים ומקררים חדשים ישנם מרכיבים רגישים מאוד שמתחילים פעולה ישירות שנפתחת הדלת או מכל שינוי בטמפרוטורה דבר שמייצר מצב של חילול שבת לצערנו.

לכן שלא כמו בעבר – חשוב שיהיה אישור הלכתי למקררים ומזגנים או לחילופין להתקין מנגנון שבת במקרר או במזגן. דבר שעולה כמה מאות שקלים ומאפשר לכם לפעול בשבת כרגיל.

מוצרי משכן התכלת עם חשמל בעלי חידושים הלכתיים להקלה בקיום מצוות

גם לנו במשכן התכלת יש חידושים במוצרי חשמל כמו מצת חשמלי להדלקת נרות שבת ועוד שמאפשר לא להתעסק עם גפרורים ובאלגן וסכנות של גז וכו’ בזמן הדלקת נרות השבת.

ברזים חשמליים, אסלות וכן הלאה.

ישנם מקרים רבים בהם ברזים כיום מגיעים עם חיישנים שמפעילים אותם או סוגרים את המים, כמו כן אסלות, סבוניות ועוד. חשוב מאוד להקפיד לקנות מוצר שניתן לנתק אותו מהחשמל בשבת או שיש לו הפעלה ידנית בנוסף להפעלה האוטומטית.

בהצלחה.