במאמר זה ניתן 3 טיפים קריטיים שחשוב שתדעו כשאתם באים לקנות יודאיקה לבית. בעצם ניתן לחלק את היודאיקה לבית לשלושה פרמטרים, שהם טיפים נפלאים לבדוק מה אתם מחפשים על מנת לעשות את הבית שלכם ליהודי יותר, רוחני יותר, ועם אנרגיה חיובית יותר:

יודאיקה שימושית

החלק הראשון של היודאיקה, הוא כזה שמשתמשים בו מדי יום או שבוע. כל מוצרי היודאיקה שנכתוב הם שימושיים מאד, אך גם יכולים לשמש כקישוט נהדר לבית, לשים אותם על מדף ייעודי בבית או בתוך ארון עם דלתות מזכוכית וכיו”ב.

בכל בית יהודי צריך שיהיה פמוטים לשבת מעוצבים ומהודרים לכבוד שבת, ולכבוד האשה האהובה. ביחד עם הפמוטים לשבת, שנהוג שיהיו כמספר הנפשות בבית לפחות, ניתן להוסיף ולקנות כיסוי ראש מיוחד מלכותי (ישנם כיסויי ראש ממשי, מעוצבים להפליא לרכישה באינטרנט). כמובן שחלק מהיודאיקה של הבית, הוא כוס הקידוש וההבדלה המיוחדת, המפה הלבנה לשבת, הקרש ששמים תחת החלות של שבת, וכיסוי החלה שמעל החלות, שאפשר לרכוש בצורה תואמת גם לכיסוי שעל המאכלים שעל הפלטה. עמדה של הדלקת נרות לזכות הצדיקים מאירה את הבית כולו באור יקרות של אמונה ותמימות.

יודאיקה לזמנים מיוחדים

החלק השני של יודאיקה הוא מוצרים שמשתמשים בהם בזמנים מיוחדים, אך ניתן להשתמש בהם כקישוט המעטר את הבית ונותן לו תוכן ואור מיוחד. ניתן לשים את המוצרים בתוך ארון עם דלתות זכוכית, או על גבי מדפים מיועדים לכך, או תלויים במסגרת על גבי הקיר. דוגמאות לכך הם: שטר של כתובה מעוטר ומעוצב מהחתונה שלכם, (תמונה של) טבעת הנישואין, חנוכיה, שופר של ראש השנה, קופת צדקה, זיכרון לבית המקדש, כגון תמונות או חצי מטר מרובע ללא סיד מול הכניסה לבית, צלחת ליל הסדר, הגדה של פסח עתיקה מהסבא, התפילין העתיקים של הסבא רבא, שטר התנאים של שבועות שבין עם ישראל להקב”ה, ועוד כיו”ב.

יודאיקה לקישוט ואווירה טובה

הסוג השלישי של יודאיקה הינו קישוטים לבית, להכניס בו אור ואווירה רוחנית. היודאיקה הבסיסית ביותר בתחום זה הוא לרכוש ספריה גדולה, ולמלא אותה בספרי קודש, כגון חומש, תנ”ך, ספרי הלכה, וספרי קבלה (סט של זוהר הקדוש), גם אם לא ייצא לכם הרבה לפתוח את הספרים הללו במהלך חייכם, עצם הנוכחות שלהם בתוך הבית, מוסיפים אור ועדינות ויישוב הדעת לתוך הבית. מלבד זאת, כמובן יש קישוטים דקורטיבים לקירות הבית, כגון “חמסה” “ברכת הבית”, ניתן גם תמונות של צדיקים (כגון בבא סאלי זצוק”ל, הרבי מלובביטש ועוד). וכמובן – בתי מזוזה מעוצבים כמו שניתן למצוא היום במגוון גדול, ובמרחק של לחיצת קליק אחת.

לסיכום

על ידי רכישה של מוצרי יודאיקה לבית, אתם הופכים את הבית שלכם לרוחני יותר, מכניסים בו אנרגיה חיובית ורוחנית, שיכולה להשפיע עליכם ועל כל בני הבית, להתחזק בעין טובה והאהבה אחד לשני, ולעשות את הבית שלכם כלי ומשכן להשרות בו שכינה וסיעתא דשמיא אלוקית מיוחדת.