באירועים רבים אנחנו יכולים למצוא מזכרות קטנות אשר המארחים דואגים לספק לאורחים. מדובר במזכרות שמשמשות אותם לצרכים שונים, בין אם מדובר בצרכים יומיומיים ובין אם מדובר בצרכים שישרתו אותם לעיתים רחוקות. עצם זה שהם מספקים להם מזכרות, הרי שהם מבקשים לומר להם בכך תודה על כך שבילו באירוע שלהם.

בין הדוגמאות השונות של מזכרות אשר ניתן לספק לאירועים, אנחנו יכולים למצוא ברכונים, מדובר על ספרונים קטנים עם שלל ברכות מתוך העולם היהודי. מדובר על ברכות אשר יכולות להיות כלליות וכן על ברכות ספציפיות, אשר מי שרוצה יכול לבחור ולהתאים אותן לאירוע אותו הוא עורך.

לפני שנציג מספר דוגמאות להתאמות שכאלה, חשוב לומר ברכונים יכולים להתאים לא רק עבור קהל או מגזר דתי, כיום אנחנו יכולים למצוא גם מארחים חילוניים אשר מספקים ברכונים באירועים שלהם, מתוך הנחה שחלק מהקהל הוא מאמין וישמח לקבל זאת. במידה וחשים אי נוחות, אפשר לספק את הברכונים יחד עם מזכרת נוספת שמתאימה לאופי הקהל או לאופי האירוע.

דוגמאות של ברכונים והתאמתם לאירועים

כאמור אנחנו יכולים למצוא ברכונים מסוגים שונים ולהתאים אותם לאירועים השונים. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא ברכונים עם תפילות שקשורות לפריון וילדים, ולחלק אותם בבריתות, ברכונים עם תפילות לפרנסה ונישואין, ולחלק אותם בחתונות, או פריון שיכול להתאים לבריאות ואריכות ימים ולחלק אותם בימי הולדת, בר מצווה ועוד.

מלבד העובדה שאנחנו יכולים למצוא ברוכנים מסוגים שונים, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם ברכונים עם הקדשות מיוחדות, למשל, אנחנו יכולים למצוא ברכונים עליהם חתומים בני הזוג או חתן השמחה (במקרה של בר מצווה), ברכונים עם כריכות מיוחדות, וכן ברכונים בעטיפות מעוצבות.

חשוב לומר, לא רק עצם מתן המזכרת הוא חשוב ולא רק עצם זה שאנחנו בוחרים ברכונים מתאימים לאירועים, אלא מעבר לכך, חשוב גם לדעת לעצב את הברכונים בצורה נכונה, חשוב לדעת לכרוך אותו באופן נכון, בסופו של דבר ההגשה היא חשובה מכל היבט ולא רק מההיבט של מה נותנים ומתי.

באיזה שלב באירוע נחלק את הברכונים

שאלה נוספת היא, מתי אנחנו נחלק את הברכונים, האם נעשה זאת בתחילת האירוע או בסופו, האם נשאיר אותו על השולחנות והאורחים יוכלו לקחת או שנעמיד דוכן מיוחד וכשהאורחים יילכו הם יוכלו לקחת אותו.

ההמלצה היא להניח את הברכונים על השולחן, כך ברגע שהאורחים יתיישבו לידו הם יוכלו לקחת אותם, כל אחד ייקח את מה שנמצא על או ליד הצלחת שלו. בצורה כזו אנחנו נוכל להיות בטוחים שכל אורח אכן קיבל.

הברכונים אשר יישארו על שולחנות בהם לא הגיעו אורחים, יוחזרו אלינו ואנחנו יכולים להחליט האם לשלוח אותם לאורחים שלא באו או להשתמש בהן לצרכים שלנו או אולי לחלק אותם באירוע אחר.