ישנן נשים שמתחתנות אשר נוהגות לשמור את שמלת הכלה שלהן, גם אם הן יודעות שיש סיכוי רב שהן לא ילבשו אותן עוד לעולם. יש כאלה אשר סבורות שיום אחד והבת שלהן תלבש את השמלה ביום חתונתה. בעבר זה היה נהוג, היום פחות, בעיקר בגלל שהאופנה השתנתה ושמלות חתונה שהיה נהוג ללבוש בעבר, כבר אינן נהוג ללבוש היום.

אצל גברים זה עובד מעט שונה, הרי חליפות חתן אינן שונות מהותית מחליפות רגילות, הן אולי מעט יותר יוקרתיות, אך באופן כללי, אם מדובר בחליפה עם עניבה, שלוש חלקים, הרי שאפשר להשתמש בה לצרכים שונים, בין אם מדובר בטקס, מפגש עסקי או אירוע שמחה כזה או אחר. לכן גברים אשר מחליטים לשמור על החליפה שלהם, עושים זאת מתוך מחשבה, שסביר להניח שיום יבוא והם ישתמשו בה.

האמת היא, שבשני המקרים, גם אצל נשים וגם גברים, השתרשה במשך השנים שתי אופנות מנוגדות במידה מסוימת אך שתיהן מובילות לתוצאה דומה, לא שומרים את החליפה או את השמלה, מאחר ולא יהיה בהם שימוש, מתוך הבנה שכנראה לא ילבשו אותם שוב.

באילו שתי אופנות מדובר וכיצד הן מתבצעות

כפי שציינו, במהלך השנים השתרשו שתי אופנות, הראשונה, השכרת חליפות חתן ושמלות כלה. במקום להשקיע אלפי שקלים ברכישת חליפה או שמלה שהשימוש בה הוא חד פעמי, אז עדיף לשכור בחנות או אצל מעצב, ואחרי יום האירוע, להחזיר את החליפה או את השמלה וכך חוסכים עלויות, חוסכים זמן, וחוסכים מקום בארון.

האופנה השנייה היא, לקנות חליפה או שמלה אך למכור או להעביר אותה הלאה. יש מי שמציע אותה למכירה באתרי אינטרנט שונים, מתוך מחשבה שיש מי שמוכן לקנות במחיר מוזל חליפת חתן או שמלה כלה משומשת, כמו כן אנחנו יכולים למצוא כאלה שמעבירים אותם הלאה אל מי שאין ביכולתו לממן רכישה של חליפה או שמלה במחיר מלא. בצורה כזו גם עושים מצווה גדולה, וגם לא צריך לחפש מקום בארון איפה לשים את החליפה או השמלה.

כמו שציינו, אצל נשים זה הרבה יותר פשוט טכנית גם אם זה קשה מבחינה רגשית. נשים רבות מתחברות לשמלות כלה שלהן אך מבחינה טכנית אין בהן שימוש אחרי החתונה, סביר להניח שהן ישבו בארון ולא יצאו משם.

אצל גברים, טכנית אפשר להשתמש בחליפה (ובמקרה שלנו בטלית חתונה) שוב ושוב, אך צריך לומר שמרבית הגברים לא יתעסקו בשאלה האם למכור או לא למכור את החליפה, שכן אין הבדל מבחינתם בין חליפת חתן לחליפה אחרת.

כמובן ככל שהחליפה הוא השמלה זולים ופשוטים יותר, כך גדל הסיכוי שהם יסכימו למכור אותם, מצד שני אם זה יקר, אז ייתכן מאוד שהם יעשו את החישוב האם זה משתלם להם מבחינה כלכלית.