מזוזה - בתי מזוזות מכל הסוגים - בתי מזוזות מעוצבים - מפלסטיק או מתכת

בתי מזוזות מכל הסוגים כולל בתי מזוזות מעוצבים עם אפשרות לרכוש קלף מזוזה כשר בהכשר רבנות ירושלים. ניתן למצוא אצלנו את כל סוגי בתי המזוזות כולל מזוזות מעץ, אלומיניום, מזוזות מעוצבות, מזוזות פלסטיק ועוד.

איך לבחור מזוזה לבית? 4 טיפים חשובים:

אם הגעתם לשלב זה שאתם צריכים לבחור מזוזה לבית דבר ראשון מגיע לכם מזל טוב גדול על הכניסה לבית החדש. במאמר הבא ניתן כמה כללי אצבע המלמדים אי לבחור מזוזה לבית?

1) שהמזוזה תהיה כשרה!

דבר ראשון והכי חשוב הוא שהמזוזה שאתם קונים תהיה כשרה. כלומר שכתב אותה סופר סת”ם מיומן, בקי בהלכה ומוסמך לעסוק בכתיבת מזוזות. ישנם הלכות רבות בנוגע לכתיבת האותיות, מה הפונט השייך לכל אות, איזה דברים בצורת האות מעכבים ופוסלים אל המזוזה, ואיזה אינם לעיכובא. כמו כן, גם בצורת הכתיבה יש הלכות רבות, כון חק תוכות, או כסדרן, שאין אפשרות לתקן מילא פסולה אם כבר הסופר המשיך לכתוב את המזוזה. והדבר הנוסף הוא הכוונה, שהסופר צריך לכוון בליבו ואף לומר בפיו לפני הכתיבה, שהוא כותב את המזוזה “לשם מצוות מזוזה”, ובעת שהוא ניגש לכתוב את שם הוי”ה הקדוש, יש להוסיף ולומר ולכוון שהוא כותב אותו “לשם קדושת השם” (“השם” במשמעות “The name of G-d” ולא במשמעות “G-d”).

בגלל כל הפרטים הללו ועוד, אנו ממליצים לקנות רק מסופר, סוחר, או חנות אינטרנטית ידועה בכשרותה ובנאמנותה. באופן כללי, אתר העוסק בהפצת יהדות והגדלת כבוד שמיים, סביר להניח שגם המוצרים שהוא מוכר בחנות שלו הינם כשרים ומהודרים, שהרי לא ימכור מזוזות פסולות ויפעל בניגוד לאינטרס הכללי שלו – להרבות קדושה בעם ישראל.

2) אל תטוש תורת אמך

אף על פי שהדבר אינו מעכב, טוב שהמזוזה שתקנה תהיה בכתב אשכנזי או ספרדי, כפי מנהג אבותיך. האשכנזים נהגו לכתוב בכתב “בית יוסף” ואילו הספרדים נהגו לכתוב בכתב הנקרא “וואליש”, והחסידים (בעיקר חסידי חב”ד) נהגו לכתוב ב”בכתב האר”י“. השינויים בין הגופנים השונים הינם מועטים ולא קריטיים, באופן כללי, כתב אשכנזי וחסידי הוא מעט יקר יותר, ואילו הכתב הספרדי הוא ‘זורם’ וקל יותר לכתיבה מהירה בו, ולכן מחירו זול יותר.

3) שהמזוזה תתאים לבית

שים לב לגדול של קלף המזוזה. הגודל הממוצע הוא 12 ס”מ, הקטנים הם 10 ס”מ, הקטנים ביותר הם 8 ס”מ (המחירים שלהם גם יותר זולים). הגדולים יכולים להגיע עד 20 ס”מ. כשאתה קונה בית מזוזה תבדוק מה הגובה שלו (הגובה המצוין על בית המזוזה, אינו מתייחס לגובה בית המזוזה עצמו אלא לגובה הקלף שמתאים לאותו בית מזוזה). יש לא מעט אנשים שקנו בית מזוזה מעוצב להפליא במאות שקלים בגודל 10 ס”מ, ואת הקלף למזוזה הזמינו בלי לשים לב ב12 ס”מ וכשבאו להכניס את הקלף למזוזה – ראו שפשוט אי אפשר, וחבל.

4) בית מזוזה מעוצב

כמובן שאין סיר בלי מכסה, ואין מזוזה בלא בית מזוזה. וחשוב מאד שתקנו בית מזוזה מעוצב ויפה. כזה המתאים לעיצוב והסגנון שלכם והבית שלכם. בית המזוזה הוא בעצם האלמנט העיצובי הראשון שתיפגשו איתו בכניסתכם לבית בכל יום, תשקיעו בו, ותקיימו בזה גם ‘הידור’ של מצוות המזוזה.

יהיה רצון שבזכות מצוות המזוזה, תזכו לברכה ושמירה אלקית עליכם ועל כל בני ביתכם, ושתזכו לעשות הרבה ארועים משמחים בבית, ועל בית זה ויושבהו תבוא ברכת אליהו הנביא זכור לטוב, אמן.